Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman8,14030,682,041
2Dictionar de neologisme1,1524,249,730
3Dictionar de omonime7832,839,700
4Dictionar de paronime6752,444,794
5Dictionar religios3991,491,457
6Dictionar de termeni internationali3641,352,021
7Dictionar financiar-bancar2771,034,693
8Dictionar de proverbe170630,431
9Dictionar de omofone114421,875
10Dictionar de omografe111412,080
Catalog >12,18445,558,822

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1partener de intrecereDictionar de neologisme
2RegentaOricare
3echivalentDictionar de omonime
4cordialDictionar de neologisme
5care absoarbeDictionar de neologisme
6a se dezumanizaDictionar de neologisme
7rivalDictionar de neologisme
8greu de intelesDictionar de neologisme
9afectuosDictionar de neologisme
10patentatOricare

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro