Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman8,12634,757,733
2Dictionar de neologisme1,1424,795,300
3Dictionar de omonime8063,333,131
4Dictionar de paronime6642,743,678
5Dictionar religios4071,728,473
6Dictionar de termeni internationali3771,590,367
7Dictionar financiar-bancar2861,214,070
8Dictionar de proverbe168710,255
9Dictionar de omofone114479,661
10Dictionar de omografe111467,159
Catalog >12,20351,819,827

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1cuiDictionar de omonime
2fuziuneDictionar explicativ roman
3ExtroversiuneDictionar explicativ roman
4-ieniOricare
5vacăDictionar explicativ roman
6zarfOricare
7SorescuDictionar explicativ roman
8GoetheDictionar explicativ roman
9BaniDictionar explicativ roman
10VoltaireDictionar explicativ roman

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro