Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,76727,201,437
2Dictionar de neologisme1,1263,855,621
3Dictionar de omonime7682,579,408
4Dictionar de paronime6652,233,071
5Dictionar religios3821,326,079
6Dictionar de termeni internationali3421,178,978
7Dictionar financiar-bancar260903,469
8Dictionar de proverbe165568,096
9Dictionar de omofone112383,155
10Dictionar de omografe110375,649
Catalog >11,69840,604,963

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1LOBDictionar explicativ roman
2LOBADictionar explicativ roman
3EURODOLARDictionar explicativ roman
4FINALIZADictionar explicativ roman
5COCHETDictionar explicativ roman
6COREEANOricare
7A inghetaOricare
8ignorantDictionar explicativ roman
9devalorizareDictionar explicativ roman
10autodevalorizareDictionar explicativ roman

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro