Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman8,20832,452,170
2Dictionar de neologisme1,1644,508,039
3Dictionar de omonime8033,061,053
4Dictionar de paronime6782,580,708
5Dictionar religios4101,607,266
6Dictionar de termeni internationali3741,456,909
7Dictionar financiar-bancar2841,114,124
8Dictionar de proverbe170662,526
9Dictionar de omofone115447,101
10Dictionar de omografe112436,139
Catalog >12,31848,326,035

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1bas caDictionar explicativ roman
2placaDictionar explicativ roman
3staruitorDictionar explicativ roman
4exaltareDictionar explicativ roman
5ingenuaDictionar explicativ roman
6CompetentDictionar de neologisme
7BatjocuraDictionar de neologisme
8A batjocoriOricare
9ManuscrisDictionar de neologisme
10ItinerarDictionar de neologisme

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro