Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,85827,965,162
2Dictionar de neologisme1,1433,977,720
3Dictionar de omonime7842,676,340
4Dictionar de paronime6722,295,061
5Dictionar religios3871,363,301
6Dictionar de termeni internationali3471,215,895
7Dictionar financiar-bancar263929,322
8Dictionar de proverbe166581,255
9Dictionar de omofone112391,659
10Dictionar de omografe110384,958
Catalog >11,84341,780,673

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1ansambluDictionar explicativ roman
2GhiveciDictionar de omonime
3semenOricare
4cercetaDictionar de neologisme
5analizaDictionar de neologisme
6cautaDictionar de neologisme
7a cautaDictionar de neologisme
8localDictionar de neologisme
9imobilDictionar de neologisme
10constructieDictionar de neologisme

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro