Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,24023,635,117
2Dictionar de neologisme1,0883,465,410
3Dictionar de omonime7612,374,546
4Dictionar de paronime6472,018,914
5Dictionar religios3521,138,294
6Dictionar de termeni internationali3181,019,606
7Dictionar financiar-bancar242782,521
8Dictionar de proverbe160512,670
9Dictionar de omofone108343,321
10Dictionar de omografe106339,362
Catalog >11,02235,629,761

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1blandDictionar de omonime
2AdolescentDictionar de neologisme
3coardaDictionar de omonime
4InelDictionar de omonime
5tejgheaDictionar explicativ roman
6pervazDictionar explicativ roman
7trapazanDictionar explicativ roman
8faptaDictionar de neologisme
9LegendaOricare
10AnexăDictionar explicativ roman

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro