Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,28924,028,118
2Dictionar de neologisme1,0923,512,625
3Dictionar de omonime7622,402,559
4Dictionar de paronime6502,049,244
5Dictionar religios3561,163,468
6Dictionar de termeni internationali3211,040,234
7Dictionar financiar-bancar245798,698
8Dictionar de proverbe161520,925
9Dictionar de omofone108348,920
10Dictionar de omografe107344,349
Catalog >11,09236,209,140

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1OMENTDictionar explicativ roman
2A semanaDictionar de omonime
3bicefalDictionar explicativ roman
4topDictionar de omonime
5rezicDictionar explicativ roman
6DezvoltareDictionar de neologisme
7DezvoltareaDictionar de neologisme
8binevoitorDictionar de neologisme
9explozieDictionar de neologisme
10molipsitorDictionar de neologisme

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro