Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,21923,309,603
2Dictionar de neologisme1,0863,420,012
3Dictionar de omonime7602,344,329
4Dictionar de paronime6481,996,648
5Dictionar religios3501,118,184
6Dictionar de termeni internationali314997,529
7Dictionar financiar-bancar240768,257
8Dictionar de proverbe159505,498
9Dictionar de omofone107338,680
10Dictionar de omografe106334,845
Catalog >10,99035,133,585

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1dominantOricare
2PupaDictionar de omonime
3IncomodaDictionar de neologisme
4Nemișcat Dictionar de neologisme
5BunDictionar de neologisme
6PretentiosDictionar de neologisme
7VeselDictionar de neologisme
8Învinui Dictionar de neologisme
9ConstatariDictionar de neologisme
10MarturisiDictionar de neologisme

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro