Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman8,16133,317,923
2Dictionar de neologisme1,1584,634,398
3Dictionar de omonime7973,140,790
4Dictionar de paronime6722,646,731
5Dictionar religios4101,661,352
6Dictionar de termeni internationali3771,517,894
7Dictionar financiar-bancar2861,157,660
8Dictionar de proverbe170682,979
9Dictionar de omofone115459,977
10Dictionar de omografe111446,969
Catalog >12,25649,666,673

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1beneficiarDictionar de neologisme
2PlouaDictionar de omonime
3multifactorialDictionar explicativ roman
4plurifactorialDictionar explicativ roman
5spateDictionar de omonime
6frontalDictionar de omonime
7a cunoasteDictionar de neologisme
8totDictionar de neologisme
9teamaDictionar de neologisme
10FiabilDictionar explicativ roman

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro