Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman8,15734,509,745
2Dictionar de neologisme1,1474,761,731
3Dictionar de omonime7983,260,081
4Dictionar de paronime6662,719,634
5Dictionar religios4091,715,964
6Dictionar de termeni internationali3781,576,580
7Dictionar financiar-bancar2871,204,052
8Dictionar de proverbe169705,555
9Dictionar de omofone114475,880
10Dictionar de omografe111462,836
Catalog >12,23651,392,058

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1sahiDictionar de omonime
2loburiDictionar de omonime
3centruOricare
4caldDictionar de omonime
5calculiDictionar de omonime
6LUNADictionar de omonime
7manuiesteDictionar de neologisme
8conducatorDictionar de neologisme
9maretieDictionar de neologisme
10halaDictionar de omonime

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro