Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,59126,124,520
2Dictionar de neologisme1,1043,712,726
3Dictionar de omonime7592,501,813
4Dictionar de paronime6592,172,462
5Dictionar religios3761,280,742
6Dictionar de termeni internationali3371,140,420
7Dictionar financiar-bancar257875,266
8Dictionar de proverbe164554,461
9Dictionar de omofone111373,682
10Dictionar de omografe108365,539
Catalog >11,46639,101,631

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1stiharDictionar religios
2AlabastruDictionar de paronime
3LAPIDARITATEOricare
4a aveaDictionar de omonime
5GrizonantDictionar explicativ roman
6implinireDictionar explicativ roman
7axul drumuluiDictionar explicativ roman
8TartarDictionar de omonime
9necrobiozaDictionar explicativ roman
10meditatieDictionar explicativ roman

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro